Jak każdej zimy, nad polskie morze przyjeżdżają fani zimowych kąpieli w Bałtyku.

Bycie morsem skutkuje ubieraniem się zimą lżej, oraz tryskanie dobrym humorem – gdyż morsy mroźną pogodę i śnieg witają z przyjemnością. Morsy nie lubią przebywać w przegrzanych i źle wentylowanych pomieszczeniach, unikają takich miejsc, co również pozytywnie wpływa na ich zdrowie. Poza tymi cechami, morsy niczym nie różnią się od zwykłych ludzi.

Korzyści z zimowych kąpieli jest wiele:

  • zahartowanie ciała,
  • zwiększenie odporności organizmu na choroby zimowe,
  • poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego,
  • lepsze ukrwienie skóry.

Morsy są ludźmi normalnymi, wejście latem do lodowatej wody, również jest dla nich ciężkie.Zimą różnica temperatur pomiędzy wodą, a powietrzem jest niewielka, co ułatwia morsowanie. Zimą przed wejściem do wody należy się rozgrzać, latem natomiast ludzie wchodzą rozgrzani do wody, która jest o wiele chłodniejsza od otoczenia. Wszystkie te powody sprawiają, że popularność morsowania z roku na rok rośnie.

 

Jest wielu miejscowych morsów, ale także wielu chętnych, którzy aby skorzystać z zimowej kąpieli w Bałtyku muszą przemierzyć wiele kilometrów. Warto wtedy pomyśleć o dłuższym wyjeździe i noclegu na miejscu. Polecamy urokliwe domki w Sarbinowie, piękny hotel w Mielnie, a także hotel w Ustce. Jeżeli bardziej pasują Ci okolice Trójmiasta, to warto odwiedzić hostel w Sopocie położony bardzo blisko plaży.