Sopot jest pięknym nadmorskim miastem, położonym pomiędzy Gdynią, a Gdańskiem. Jedną z jego głównych atrakcji jest Molo, które wchodzi w głąb morza aż na 500 metrów. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Do molo prowadzi, ul. Bohaterów Monte Cassino, która jest znana jako Monciak w Sopocie. Jest to deptak, który oferuje dużą ofertę restauracji, pubów i klubów. W pobliżu mola i Monciaka, położony jest wspaniały obiekt – Hotel Grand, wybudowany w latach 1924-1927 zaprojektowany przez prof. Otto Kloeppel, prof. Richard Kohnke oraz dr Erich Laue. Kolejną atrakcją, którą odnajdziemy w Sopocie jest Opera Leśna. Jest to leśny amfiteatr, otwarty w 1909 roku.

Atrakcje w Sopocie:

  • Molo
  • ul. Bohaterów Monte Cassino – Monciak w Sopocie
  • Hotel Grand
  • Opera Leśna
  • Piaszczysta plaża w Sopocie
  • Przystań rybacka

Kolejną atrakcją w Sopocie, może być zwiedzanie go z  perspektywy roweru. Sopockie ścieżki i trasy rowerowe, bardzo w tym pomagają.

 

Gdzie nocować w Sopocie?

Poszukując noclegów w Sopocie, zapraszamy do skorzystania z naszej strony. Jednym z ciekawszych miejsc, które możemy polecić jest Hostel Sisters Lodge, znajdujący się przy ul. Grunwaldzkiej 59/1, 5 minut spacerem od Sopockiego Monciaka i Molo. Jeżeli poszukujesz niezależnego apartamentu, to dobrym wyborem będzie położony przy samym Monciaku Sisters Deluxe Apartment. Ciekawymi pokojami może także pochwalić się Villa 20 Sopot.

 

Jak dostać się do Sopotu?

Wybierając się samochodem, z południa Polski, najlepiej dojechać jest autostradą A1. Ciekawą alternatywą jadąc z Warszawy jest droga ekspresowa S7. Bardzo wygodnym i szybkim środkiem transportu okażą się pociągi Intercity Pendolino, które zatrzymują się w Trójmieście. Pozostaje nam jeszcze droga wodna, i lotnicza. Sopot jest bardzo dobrze skomunikowany z lotniskiem Lecha Wałęsy w Gdańsku (busy, komunikacja miejska, SKM – szybka kolej miejska). Wybierając się do Sopotu ze Szwecji lub Finlandii (lub można potraktować Sopot jako bazę wypadową do tych miejsc:) ), możemy dostać się poprzez wygodne połączenia morskie z Trójmiastem (Gdynia – Karlskrona, Gdańsk – Nynashamn, Gdynia – Helsinki).